V  torek, 2. aprila 2019, je pod okriljem Zveze prijateljev mladine Krško in šol v brežiški občini potekal 29. občinski otroški parlament, katerega organizatorji smo bili prav mi, OŠ Cerklje ob Krki. Udeležili so se ga učenci oz. predstavniki naše šole, in sicer: Jan Irt, učenec 8. razreda, Hana Haler in Blažka Kodrič, učenki 7. razreda. Skupaj s sovrstniki iz osnovnih šol Artiče, Brežice, Bizeljsko, Dobova, Globoko, Pišece in Velika Dolina so razpravljali o šolstvu in šolskem sistemu. Dogodka so se udeležili tudi predstavnik občine, predsednik ZPM Krško in ravnatelji ter mentorji osnovnih šol. Mentorji osnovnih šol so sodelovali v debati pro et contra kot strokovni spremljevalci ter tako, da so mlade pripravljali na različne podteme. Mladim so podali svoje poglede na obravnavano temo, delili svoje izkušnje ter prisluhnili njihovi razpravi.

Učenci naše šole so pripravili kulturni program pod okriljem Jasmine Vučič in Andreje Ninković ter prikazali pogled na šolo iz preteklosti in prihodnosti.

ČLANEK

Učenci so našo šolo predstavili tako, da smo bili mentorji izredno ponosni nanje.

Pripravila: Andreja Ninković, spec.