Tako, za nami je tudi 4. dan šole v naravi in moramo priznati, da sedaj že kar močno pogrešamo svoje starše, ki pa jih bomo kmalu videli. Vreme nam je zopet naklonilo  precej visoke temperature, ves dan pa so nas božali tudi topli sončni žarki. Zjutraj smo se odpravili na jutranji tek, nato pa je sledil zajtrk. Po zajtrku so sledile vodne aktivnosti, kjer smo pokazali, da smo v vodi vse bolj spretni in okretni. Sledil je čas za ustvarjanje, saj smo morali dokončati včerajšnje likovne umetnije. Po kosilu smo se odpravili v težko pričakovan Umag, kjer smo nekaj časa namenili sprehodu po stojnicah, kupili spominke, nato pa se vkrcali na ladjo. Ta nas je popeljala na globine morja, ogledali smo si kaj vse se skriva na morskem dnu, potapljač nam je iz vode prinesel kar precej morskih živali, ki smo si jih lahko bolj natančno ogledali. Ne boste verjeli…spoznali smo morskega ježka, ki ima bodice, a ne bode. Kako zanimivo! Med vožnjo smo zelo uživali. Na eni strani pogled na morsko obalo, na drugi pa na širno morje. Res osupljivo! Nato smo se vrnili v dom, kjer smo z dobro večerjo nasitili naše lačne želodčke. Kaj pa potem? Ja, danes je seveda naš zadnji večer v šoli v naravi. V ta namen smo učenci pripravili zaključne točke – vsaka soba se je predstavila s svojo. Pošteno smo se nasmejali, naplesali in napeli. Skratka večer smo zaključili v sproščenem in zelo prijetnem vzdušju. V teh dneh smo se zares povezali, bolje spoznali ter sklenili še bolj trdna, pa tudi nova prijateljstva. Jutri pa je pred nami še zadnji dan in povratek domov. Sedaj pa….lahko noč.