V torek, 8. oktobra 2019, smo se s prostovoljci od 7. do 9. razreda odpravili v Splošno bolnišnico Brežice. Z avtobusom smo odšli v Brežice, kjer smo za »nove in stare« prostovoljce postavili vsa pravila, ki jih kot prostovoljci imamo in moramo upoštevati. Na otroškem oddelku SB Brežice smo se spoznali z delom prostovoljca. Prostovoljec na otroškem oddelku mora imeti sposobnosti, da otroka, ki zboli zabava, se z njim pogovarja, ustvarja, se igra in pomaga vzgojiteljici Neji Rožman. Delo prostovoljca je glede na to, da so to bolni otroci, resno in zahtevno. Naša šola, vrtec Mavrica in bolnišnica imajo že vrsto let dogovor o sodelovanju. V šolskem letu 2019/2020 se je prijavilo na prostovoljstvo v bolnišnici več kot 20 otrok, kar sva z učiteljico Mojco Šterk izredno ponosni.

Iskrica bisera: »Mi dajemo upanje tem bolnim otrokom, zato je to delo toliko pomembno.« (L., 13 let)

Mentorici:
Mojca Šterk, prof. in Andreja Ninković, spec.