Poletne počitnice so hitro minile in vsi smo že z nestrpnostjo čakali, kakšen bo letošnji  povratek v šolo. Tako kot je bil zaključek prejšnjega šolskega leta poseben, tako smo tudi na prvi dan novega šolskega leta vstopili malo drugače kot sicer. V znamenju mask in razkuževanja rok, brez tesnejših objemov, vendar z nasmehi na obrazih in polni pričakovanj.

Učenci od 2. – 9. razredu so po prihodu v šolo takoj odšli v učilnice, kjer so jih pričakale razredničarke in razredniki ter jim podali prve informacije.

Malo drugače pa je bilo za 1. razred – navsezadnje je bil to njihov res PRVI ŠOLSKI DAN. Skupaj s starši so učenci pričakali v podhodu med vrtcem in šolo, kjer sta jih najprej pozdravili ravnateljica dr. Maja Matrić in svetovalna delavka Andreja Ninković. Nato pa sta jih učiteljici Tanja Hajdinjak in Martina Vogrin razveselili z raznimi igricami in seveda presenečenji. Učenci so se posladkali z mafini, sledilo je še fotografiranje. Vsi veseli, da so sedaj res pravi šolarji so se odpravili domov.

Zapisala: Katja Kolman