Spoštovani starši!

V letošnjem šolskem letu 2019/2020 smo se odločili, da v okviru karierne orientacije organiziramo POKLICNI BAZAR 2019. Poklicni bazar je odprl vrata v torek, 14. januarja 2020, ob 17. 30 uri v prostorih OŠ Cerklje ob Krki, in jih zaprl ob 19. uri. Predstavile so se vse srednje šole v regiji (Posavje in Dolenjska): Ekonomska in trgovska šola Brežice, Gimnazija Brežice in Šolski center Krško-Sevnica,  Srednja ekonomska šola Novo mestoŠolski center Novo mestoSrednja zdravstvena in kemijska šolaSrednja strojna šola, Srednja lesarska in gradbena šola Srednja šola za gostinstvo in turizem, Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma in Gimnazija Novo mesto. Za to obliko smo se odločili zato, ker smo prepričani, da je bolj učinkovita in daje prostor večini učencem in staršem.  Predstavljeni so bili številni poklici srednjih poklicnih šol, srednjih strokovnih šol in gimnazij. Vabljeni so bili učenci od 7. do 9. razreda, ki so v temeljitem procesu odločanja ter njihovi starši, kakor tudi ostali.

Učenci in starši so bili zadovoljni s predstavitvami, kakor tudi samo srednje šole in njihovi predstavniki. Naši bivši učenci in srednješolski učitelji, ki so starši naših otrok so predstavljali svoje izkušnje, ki jih imajo v srednji šoli, kaj je tisto, kar je pomembno pri določenem srednješolskem programu in kako izbrati prav program. Razveselili so nas tudi s svojimi praktičnimi izdelki; od koktejlov, sladic, slaščic, merjenja sladkorja v krvi, masaž do praktičnih izdelkov ter predstavitev gimnazijskih in ostalih programov v regiji. Poklicni bazar je tako zaprl svoja vrata za dve leti.

Šolska svetovalna delavka:
Andreja Ninković, spec.