Na dan kulturnega praznika, 8. 2. 2020, so v  Cerkljah ob Krki drugo leto zapored izvedli prireditev ob kulturnem prazniku, katere rdeča nit je bila predstavitev krajevne skupnosti Cerklje ob Krki, njenih vasi in prebivalcev. Prireditev so poimenovali »Tu, kjer smo doma«.

Povezovalci prireditve so nas z opisi popeljali po vseh vaseh krajevne skupnosti. Učenci naše šole so na prireditvi sodelovali kot predstavniki svojih vasi s kulturnimi točkami in s povezovanjem prireditve. Ko smo na poti po predstavitvah vasi prispeli do Cerkelj ob Krki, smo se ustavili tudi pri naši osnovni šoli. Zea Pavlovič je ob spremljavi ukulel (Jasmina Vučič) zapela Kreslinovo pesem Nekega jutra ko se zdani. Šolo so zastopala tudi dekleta 6.a in 6.b razreda (Hajdi, Zea, Ema, Lana, Zala, Ana in Liza), ki so zapela in zaigrala pesem Vse se lahko zgodi, na ukulele pa jih je spremljala mentorica Jasmina Vučič. Ista skupina deklet je na začetku prireditve tudi zapela slovensko državno himno Zdravljico.

Zapisala:
Jasmina Vučič

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost