V četrtek, 17. 10. 2019, je na naši šoli potekal športni dan Tek podnebne solidarnosti. Prvo šolsko uro smo imeli pouk na temo podnebnih sprememb, nato pa smo skupaj z vrtcem tekli v solidarnosti do otrok v Afriki, ki jih podnebne spremembe najbolj prizadenejo.

Na teku smo se več kot izkazali, saj smo vsi skupaj pretekli kar 1897 kilometrov (za primerjavo: lani smo pretekli 1611 km). Največ kilometrov je pretekla Nina Ajster Kuhar, učenka 8. razreda, ki je pretekla nekoliko več kot polovico maratona (21,2 km) za kar ji iskreno čestitamo. Ekipno se je najbolj izkazal 4. B razred, ki je pretekel kar 14,01 km na posameznika. Prav tako kot učenci so bili pridni tudi otroci iz vrtca, saj so pretekli in prehodili 147 km.

Vsem skupaj še enkrat iskrene čestitke. Lahko rečemo, da je generalka pred četrtkovim dobrodelnim dogodkom več kot uspela.

 

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost