Leto 2020 se počasi izteka in ob tej priložnosti radi razmišljamo o tem, kaj nam je lepega prineslo, kaj nas je novega naučilo in kje nas je presenetilo. Leta 2020 zagotovo ne bomo obdržali v najlepšem spominu, saj nas je postavilo pred mnoge preizkušnje. A ohraniti velja  lepe spomine in se spominjati predvsem teh.

Eno od teh je tudi akcija Zbiranja hrane in pripomočkov za Zavetišče Brežice, ki smo jo otroci vrtca, učenci in zaposleni na OŠ Cerklje ob Krki tokrat zopet nadvse uspešno izvedli.  Drugošolci so izdelali video povabilo, s katerim so z risbicami in toplimi besedami k sodelovanju pozvali tudi ostale otroke vrtca in šole. Vzgojiteljice v vrtcu so pripravile zbirna mesta v enotah vrtca, drugošolci pa zbirno mesto v šoli. V mesecu oktobru nam je tako s skupnimi močmi uspelo  zbrati za cel prtljažnik avtomobila hrane, prigrizkov, igrač in pripomočkov za živali, ki imajo svoj dom trenutno v Zavetišču Brežice. Tam za njih skrbijo prostovoljci in zaposleni na Veterinarski bolnici Brežice. Zbrana sredstva sem zaradi epidemiološke situacije tokrat v imenu šole Zavetišču predala učiteljica Janja Leskovar. Vodja Veterinarske ambulante, g. Barbič Boštjan se je za donacijo toplo zahvalil, učence in otroke vrtca pa povabil, da obiščejo Zavetišče in spoznajo njegovo delovanje.

Zapisala vodja zbiralne akcije Janja Leskovar