PRVOŠOLCI SO OBISKALI KNJIŽNICO V VOJAŠNICI CERKLJE OB KRKI

Prvošolci so se v četrtek, 17. 3. 2022, z veseljem odzvali na povabilo knjižničarke Andreje Dvornik, ki v Vojašnici Cerklje ob Krki vsak četrtek, prijazno odpre vrata knjižnice, ki spada pod okrilje Knjižnice Brežice.

Knjižničarka Andreja jih je naprej popeljala v mavrično sobo, kjer jim je prebrala pravljico, spregovorili pa so tudi o pravilih, ki veljajo v knjižnici. Nato so se podali med bogato obložene knjižne police. Prvošolci, ki sedaj stopajo na pot samostojnega branja, so kot začarani listali po širokem naboru knjig in številne knjige so jih s svojimi zanimivimi ilustracijami privabile, da so jih vzeli v roke. Obisk je hitro minil. Zahvalili so se knjižničarki za gostoljubje in obljubili, da se v knjižnico še vrnejo, saj imajo radi pravljični svet.

Zapisala: Janja Leskovar