NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2021

Nacionalni mesec skupnega branja (NMSB) 2021 se je začel z mednarodnim dnem pismenosti (8. september) in bo trajal do 10. oktobra 2021. Posebna pozornost bo namenjena medgeneracijskemu in družinskemu branju, zato ste k sodelovanju še posebej vabljeni starši, stari starši in večgeneracijske skupine.

K branju starši, vzgojitelji, učitelji in knjižničarji spodbujamo otroke čez celo leto skozi različne dejavnosti. Branje, poslušanje in pripovedovanje zgodb tako pripomore k boljši pripravljenosti otrok na šolo in jim lajša učenje ter pisanje.

V mesecu skupnega branja bodo starejši učenci naše šole branju namenili več časa pri urah slovenščine, učenci 1. in 2. razreda pa bodo vsako jutro brali pravljice iz šolske knjižnice v jutranjem krogu, se o prebranem pogovorili, umirili in nato nadaljevali s poukom.

Podrobnosti o nacionalnem mesecu skupnega branja 2021 so predstavljene tudi na spletni povezavi: https://nmsb.pismen.si/ .

Pripravila:

Lojzka Ivanšek

dr. Maja Matrić

ravnateljica

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost