Učenci 2.b razreda smo teden otroka preživeli malo drugače kot ponavadi. V ponedeljek smo imeli kulturni dan z naslovom Zakaji in zatoji radovednosti. Učenci so izdelali veliko križanko, iskali vprašanja, na katera ne znajo odgovoriti in odgovarjali na zanimiva vprašanja. Na koncu si je vsak učenec izdelal še »stiskota«, ki ga lahko ima vsak dan s sabo pri pouku. Na učiteljičino vprašanje, kdo je ta dan izvedel kaj novega, so prav vsi učenci veselo dvignili roke. V torek smo prebrali knjigo z naslovom Pika in se pogovarjali o zaupanju vase ter spodbujanju drugih. Naučili smo se, da je delanje napak vredu, saj se iz napak veliko naučimo. V torek nas je za malico v jedilnici pričakala najljubša malica, po izboru otrok, v sredo pa najljubše kosilo. V sredo nas je obiskalo tudi društvo PoPasje. S sabo so pripeljali dva psa, ki sta pokazala nekaj zanimivih trikov. Učenci so ponovili in kaj novega izvedeli o tem, kaj psi potrebujejo za življenje ter kako ustrezno skrbimo za njih. Na koncu so ju učenci lahko tudi pobožali. V petek so učenci lahko s sabo v šolo prinesli družabno igro. Nekaj časa smo namenili igranju z njimi in druženju. Teden smo zaključili z igro v naravi.